Mercedes W123 – jak nowy!

mercedes 200 bok

Zaledwie wczoraj zapowiadaliśmy kolejny samochód micab’a, a już dziś możecie obejrzeć ten oto pięknie zachowany egzemplarz W123, z “niewielkiej kolekcji” na głównej!

mercedes 200 bok

Stan? Idealny!
Często spotykacie taki tekst na portalach aukcyjnych lub w ogłoszeniach? Zobaczcie, co według nas znaczy ‘stan idealny’. Mercedes W123, który zjeżdżał w taśm produkcyjnych w roku 1980, praktycznie niczym nie różni się od przedstawianego egzemplarza.

Samochód znaleziony został przypadkowo, w czasie poszukiwań auta dla siostry właściciela. Zdjęcia beznadziejne, robione telefonem, a jedyny opis to “stan idealny, przebieg 86tys km”. Oczywiście ciężko uwierzyć w taką treść ogłoszenia, ale że akurat tata micaba jechał w okolice postoju Merca, obejrzał samochód.
Po krótkim telefonie, obecny właściciel wiedział, że to jest to, więc od razu wybrał się w celu zakupu niebieskiej perły.

mercedes w123 back

Po przywiezieniu i dokładnych oględzinach jasne było że auto jest w stanie perfekt i zostaje jako obiekt kolekcjonerski, czyli jeżdżony tylko w sezonie.

mercedes w123 wlew

Mercedes od nowości był w rękach jednej rodziny. Kupiony w stolicy Niemiec, całe swoje niemieckie życie przejeździł po Berlinie. Od początku na tych samych tablicach rejestracyjnych, całkowicie zgodny z nr VIN, nie zaszły w nim żadne zmiany. Co ciekawe – fabrycznie nie miał radia i przez te wszystkie lata nawet nikt go nie zamontował!

merc_front1

Oczywiście wraz z autem nowy właściciel otrzymał komplet dokumentów, książkę serwisową, rachunki z napraw i przeglądów, koło zapasowe nigdy nie używane, leżało na swoim miejscu w bagażniku.

mercedes w123 koło

Lakier oryginalny na całym aucie wymagał jedynie polerki.
Wnętrze – jak widać na zdjęciach – nie nosi żadnych śladów używania, sprawia wrażenie nowego.

klasyczne wnętrze

Małej poprawy wymagał jedynie przedni prawy błotnik przy łączeniu z progiem, ale obyło się bez malowania całego elementu więc pierwszy lakier został zachowany.

mercedes w123 bok

Aktualnie przebieg wynosi 108tyś km, więc auto jeździ dosyć sporo (sprowadzone z przebiegiem 86 tys. km). Merc jest całkowicie bezawaryjny i niesamowicie wygodny. Jak pisze micab: “Naprawdę czuć, że mercedes w tamtych latach stawiał na jakość.”

mercedes w123 środek

Po zakupie Merc otrzymał komplet oryginalnych narzędzi do bagażnika (czyli to, czego zazwyczaj brakuje w BMW ;) ):

narzędzia marcedes

a także znaczek z epoki, który powędrował na grill:

znaczek z epoki

Kilka danych: jest to druga seria modelu w123, rok produkcji 1980, kolor chinablau, skrzynia manual 4b, silnik 2.0 gaźnik 109KM zapewniający wystarczającą dynamikę do normalnego poruszania się po drogach.
Auto absolutnie nie jest zawalidrogą, wyprzedzanie nie jest problemem a i prędkość max ok 165km/h nie przynosi wstydu jak na takiego staruszka ;)

mercedes 200 tył

Ciekawostką są rewelacyjne światła W123, zarówno mijania jak i drogowe.
Gdyby ktoś z Was zastanawiał się nad tym modelem Merca, poniżej kilka słów od właściciela: “Światła naprawdę robią wrażenie, miałem wiele nowszych aut które nie świeciły tak dobrze! Auto prowadzi się bardzo pewnie, hamulce są skuteczne (tarcze na wszystkich kołach, serwo), komfort bardzo wysoki, dlatego też nie ma absolutnie żadnych kompleksów do nowszych aut, gdyby nie niszczące działanie soli na drogach, z przyjemnością mógłby być używany cały rok.”

mercedes 200 noc

Pytany o plany na przyszłość micab odpowiada: “auto zamierzam trzymać w stanie oryginalnym, nie ma mowy o jakichkolwiek przeróbkach! ”

mercedes 200 przód

Mimo tego, że lubimy ‘glebę i dobre koło’ – nie mamy nic przeciwko pozostawieniu tego egzemplarza w dokładnie takim stanie, w jakim się znajduje. W rękach obecnego właściciela jeszcze wiele lat przejeździ po ulicach…

mercedes 200 bok 2

mercedes w123 zegary

mercedes w123 lamp

mercedes w123 bagażnik

Życzymy dalszego bezawaryjnego użytkowania, a tych, którzy chcą poczytać więcej o tym i innych samochodach micab’a zapraszamy na forum!

Komentarzy: 4

  • w dalszym ciągu nie mogę się nadziwić, jak można jeździć 30 lat bez radia…
    ja po 1.5 roku jazdy e30 bez radia jestem nazywany ‘hardkorem’ :P

  • Ehhh pozazdrościć! Nie ma już takich aut – ostatnio czytałem w CA że na jakiejś giełdzi youngtimerów poszło 123 z przebiegiem 200 km za 50 tyś euro. Te samochody naprawdę są wspaniałe!

  • Ja tam od 9 lat nie mam radia w swoim klasyku – chociaz kiedyś było bo ktoś mało kulturalnie pociął konsolkę :-/ Dlatego dla wypełnienia dziury zamontowałem zaślepkę w postaci radia 2 lata temu – ale nadal było i jest nieużywane . Piekne dźwięki płyną spod maski ….

  • Pingback: Hot hatch z Francji – Peugeot 205 GTI | klasyczny.com